Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść… niepokonanym!

W życiu agencji reklamowej, w Mediafocus również – zdarzają się sytuacje, gdy dla dobra brandu Klienta oraz własnego wizerunku trzeba podjąć decyzję o rezygnacji z realizacji projektu. Jest to szczególnie trudne, gdy podskórnie czujemy i wiemy, że produkt dobrze rokuje i wiemy co zrobić, by z sukcesem wprowadzić go na rynek.

Jakiś czas temu zostaliśmy poproszeni o przygotowanie strategii wprowadzenia na rynek nowego, unikalnego serwisu/aplikacji rozrywkowej. Współpraca zaczęła się doskonale, Klient – otwarty na nowe i niekonwencjonalne rozwiązania, budżet – racjonalny i rozsądny, oraz to co agencja lubi najbardziej: wolna ręka jeśli chodzi o strategię i stronę kreatywną. Niestety w trakcie prac kreatywnych stało się najgorsze. Po stronie Klienta ilość osób decyzyjnych zwiększyła się o 300% i padło stwierdzenie, które zmroziło nam krew w żyłach. „Słuchajcie, mamy alternatywny pomysł oparty na tym, co nas samych śmieszy”.

W tym przypadku kilkutygodniowe prace miałyby się skończyć realizacją takiego oto pomysłu: młodzi ludzie w wieku 18-25 lat, użytkownicy smartfonów, inteligentni, lubiący dobrą zabawę mieliby przyjść do klubu tylko po to, by smażyć mortadelę (sic!) lub szukać słoików i puszek paprykarza w krzakach w Sopocie… Jeśli do tego dodamy brak podziału kompetencji, niezwykły upór w zmianach grupy docelowej, budżetu, idei oraz właściwości samego serwisu / aplikacji – otrzymamy katastrofę. I to jest ten rodzaj katastrofy, pod którym na pewno nie chcielibyśmy się podpisać:)

Przychodzi bowiem czas, kiedy trzeba podjąć decyzję. Akceptować, organizować, działać. I wierzyć w projekt. Jeśli tej decyzji zabraknie, a za nią pójdzie brak budżetu, czasu oraz zaangażowania i wiary ze strony Klienta – realizacja zlecenia nie ma sensu. Wiemy, czego chcemy. Znamy swoje możliwości, lubimy wyzwania. Musimy też mówić „NIE”, kiedy wiemy, że realizacja zlecenia przyniesie szkodę Klientowi i… nam. Wtedy możemy spać spokojnie. Czego i Wam życzymy.

Ania Kowalska
Account Manager

Tagged , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>