Monthly Archives: Styczeń 2014

AdWords – o tym każdy wiedzieć powinień

Często słyszymy „Zróbcie nam kampanię w google – chcemy sprzedać X tego czy Y tamtego w ciągu Z m-cy.”

Ach te Adwords’y – my też je lubimy, ponieważ możemy wówczas:

- sami tworzyć treści do Twojej kampanii, ubierając ją w adekwatne do tekstu słowa kluczowe, a także wykluczyć zbędne słowa klucze nieodpowiednie do  treści reklamy i grupy docelowej

- wyznaczyć zakres Twojej reklamy według danego miasta, regionu bądź kraju

- wyświetlić Twoją lokalizację, która oprócz samej reklamy będzie ukazywać się w formie mapy na stronach Google i w Miejscach Google

- sami ustalać razem z Tobą budżet, jaki chcesz  zainwestować w reklamę w Adwords

- prognozować Twoje wydatki i stale je kontrolować,  a także śledzić wyniki skuteczności zastosowanej przez nas reklamy i korygować strategię działania praktycznie natychmiast.

Fajnie, fajnie, jednak najpierw razem musimy przejść przez kilka etapów poprzedzających emisję AdWords. Warto, aby każdy z nich został dobrze przemyślany i właściwie wykonany, dlatego:

1. Przygotujemy dobry landing page na Twojej stronie www
Reklama w Google może składać się z dowolnej ilości kampanii a każda z nich z dowolnej ilości reklam. Zoptymalizujemy Twój landing page, aby jak najlepiej współgrał z emitowaną reklamą w celu poprawy współczynnika korzyści do poniesionych kosztów emisji. Dlatego najpierw określimy cel biznesowy kampanii, właściwe słowa klucze oraz zmodyfikujemy odpowiednio treści na Twojej stronie www  lub stworzymy je od początku. I przejdziemy do etapu następnego:

2. Stworzymy atrakcyjną reklamę
Reklama Adwords powinna przykuć oko Twojej potencjalnego klienta oraz ułatwić mu dotarcie do interesującej go informacji.  System Adwords oferuje różne mechanizmy, które wykorzystujemy,  aby przełożenie kosztów reklamy na korzyści było zmaksymalizowane.  Budując reklamę tak wykorzystujemy jej elementy aktywne, aby zachęcić osobę szukającą treści do jak najszybszego skontaktowania się. Kiedy mamy już przygotowany zestaw reklam

3. Założymy profil Google+ dla Twojej firmy
Profil Google Plus jest wizytówką firmy w sieci wyszukiwania, która umiejętnie zarządzana umożliwia nam pełne wykorzystanie potencjału Google jako współczesnego środka popularyzacji marki jak i błyskawicznego nawiązania kontaktu . Możliwe będzie odnalezienie firmy w nawigacji samochodowej, interesujących miejscach Google, powstaje też wizytówka firmy w wynikach wyszukiwania na mapie. Ponadto podobnie jak w konkurencyjnych usługach Facebook, klienci mogą utrzymywać kontakt z Twoją firmą, a także wyrażać swoje opinie.

Koszt Twojej reklamy zależy od strategii jaka zostanie przyjęta. Reklamy Google wykorzystują mechanizmy sprawiedliwej gry. Nie płacimy za emisję reklamy lecz za skorzystanie z niej przez odbiorcę – kliknięcie. Sami ustalamy stawkę za kliknięcie oddzielnie dla każdej frazy kluczowej. W ramach usługi prowadzimy monitorowanie pozycji reklamy i ustalanie na bieżąco strategii w celu optymalizacji kosztów.

I abyś nie odniósł wrażenia, że kampanie AdWords może i są skuteczne, ale niekoniecznie kreatywne , zobacz jak AdWordsami bawią się marki na całym świecie .

Monika Michalik

Client Service Director


Tagged , , , ,